Інтелектуальна гра для старшокласників «Що? Де? Коли?»

by - марта 06, 2020


      Інтелектуальна гра для старшокласників «Що? Де? Коли?»
1. В одному місті діяв закритий клуб, до якого, зі слів жителів самого міста, пускали лише справжніх інтелектуалів. Одного дня молодий журналіст вирішив спробувати потрапити до цього таємничого закладу. Він сховався в кущах біля входу до клубу і почав вичікувати його членів.
До дверей підійшов вельми поважний чоловік і тричі подзвонив у дзвоник. Охоронець клубу вимовив:
– Двадцять два.
– Одинадцять! – відповів чоловік.
Двері відчинилися, і він спокійно увійшов. Потім до клубу прийшов старенький дідусь. Він двічі постукав у двері, й охоронець сказав йому:
– Двадцять шість.
– Тринадцять! – відповів дідусь і спокійно зайшов у клуб.
Молодий журналіст вирішив, що зрозумів секрет паролю до закладу, і підійшов до його дверей. Він тричі постукав. Охоронець сказав:
– Дев’ять.
Яку цифру назвав журналіст, щоб його пустили всередину? (6)
2.  На полиці поряд стоять два томи одного твору. Скільки сторінок знаходиться між 1-ю сторінкою 1-го тому та останьою сторінкою 2-го тому, якщо у першому томі 320 сторінок, а у другому 290 сторінок?
 (Тільки дві обкладинки, адже другий том стоїть справа від першого).
3. Якого маленького коника треба поставити між двома однаковими займенниками, щоб отримати назву країни? (Поні- Японія).
4.  Одного разу батько сказав своїм синам: «Осідлайте своїх коней, та їдьте з одного міста в інше. Чий кінь прийде до фінішу останнім, той одержить нагороду». Сини сіли на коней і ледве плетуться. Назустріч мудрець, запитує в чому справа, чому вони так повільно їдуть. Ті розповідають. Він їм сказав усього два слова, й не пройшло хвилини, як вони вже скакали до фінішу щосили. Що він їм сказав? (Поміняйтеся кіньми).
5. Продовжіть індійську мудрість.
Не йди позаду мене – можливо, я не поведу тебе. Не йди попереду, можливо, я не піду за тобою. (Іди поруч, і ми будемо єдиним цілим).
6. Чорний ящик.
Річ, що знаходиться в чорному ящику, може бути вишуканим аксесуаром, засобом показу на полі бою і, навіть, зброєю. У давнину говорило про статус власника. Для виготовлення використовували листя, пір’я, бамбукові пластини. Берегли, як скарб і передавали у спадок. (Віяло).
7. Що мав на увазі Б. Шоу, коли говорив: «У кишені мого приятеля бікфордів шнур, на одному кінці якого – вогонь, на іншому – дурень»? (Цигарка).
8. Іменем цього письменника названо вік жінки від 30 до 40 років після виходу роману «Тридцятирічна жінка». Спочатку вираз застосовувався відносно жінок, які хотіли бути схожими на головну героїню, але пізніше став означати лише вік. Назвіть ім’я письменника. (Бальзак. Бальзаківський вік).
9. Що спільного між Гомером і Шекспіром? (Питання)
10. Однією з найвідоміших філософських шкіл античного світу була школа кініків. Її у ІV ст. до н. е. заснував Антисфен Афінський, який викладав у гімнасії Кіносарг (Гостроокий пес) при храмі Геракла. Антисфен вважав, що жити потрібно так, як живе собака. (Найвідомішим кініком був Діоген). Що він мав на увазі? (Поєднувати простоту життя з презирством до умовностей).
11. У Стародавній Греції незнайомі люди упізнавали одне одного, з’єднуючи дві частини розламаної навпіл дощечки, яка називалася симболон (в пер. з’єднувати). Який літературний термін походить від цієї назви? (Символ).
12. Книжка здавна вважалася символом не лише знань, а й певного освітнього й соціального статусу того, хто її читає. Кого найбільше дратує книга в чиїхось руках? (Неграмотних).
13. Бліц. Поясніть значення фразеологізмів.
·        Троянський кінь.
·        Канути в Лету.
·        Гордіїв вузол.
14. Його новаторство – застосування синекдохи (зображення частини замість цілого) у будові твору. Його ім’я тлумачать як «сліпий». Його твори вважають найавторитетнішим джерелом знань. Про кого йдеться? (Гомер).
15. Цар Спарти Агід говорив: «Спартанець питає не скільки ворогів, а…». Продовжіть речення. (…де вони?).
1. Омар Хайям, В. Шекспір, Шерлок Холмс, Наполеон Бонапарт. Хто зайвий у переліченому списку? (Шерлок Холмс – вигаданий персонаж).
2. Г. Уеллс уважав, що фантастика – це засіб прогнозування життя людей у майбутньому, проте, з розвитком науки, не повинна руйнуватися ….., інакше, досягнення розуму можуть стати згубними для світу. Доповніть вираз. (…мораль...).
3. Що означає ім’я казкового кота Баюн? Підказка: спільне між котом ученим і котом Баюном. (Розмовляє. Баяти – говорити).
4. М. гоголь був не лише відомим письменником, а й мав багато інших талантів. Він любив плести спицями, шити куховарити. Особливо пишався авторським напоєм, який готував з козинячого молока з додаванням рому. Як він називав свій напій? (Гоголь-моголь).
5. А. П. Чехов був пристрасним колекціонером. Він мав велику колекцію марок. А ще він колекціонував те, що потім застосовував у творах. Що це може бути? (Цікаві прізвища).
6. У його творчій скарбниці понад 200 романів, повістей, оповідань – і всі правдиві. Він за життя був матросом, працював на фабриці, був прасувальником, кочегаром, навіть, піддався «золотій лихоманці». Золота не знайшов, але привіз безліч сюжетів про золотошукачів. Про кого мова?
(Д. Лондон).
7. Казка А. Мілна «Вінні – Пух» була деякий час заборонена в Америці, Туреччині, Великобританії. В Америці та Великобританії – через те, що тварини розмовляють. А чому в Туреччині була заборонена ця казка? (Мусульмани не сприймали головного героя).
8. Чорний ящик.
      Найдорожчою книгою, що знаходиться в приватних руках, є «Трактат про воду, землю і небесні тіла», створений Леонардо да Вінчі. У 1994 році її купив за 24 млн. доларів знаменитий засновник компанії «Microsoft» Білл Гейтс. Книга знаменита ще й тим, що написана шифрованим способом. У чорному ящику знаходиться те, за допомогою чого можна прочитати дану книгу.
Підказка:  Леонардо да Вінчі добре володів лівою та правою руками. (Люстерко).
9. У його спині є кістка гордості, яка не дає згинатися в поклонах. Сповідував конфуціанство. Хотів пройти місячною стежкою, але потонув. Про кого мова? (Лі Бо).
10. У кого з письменників псевдонім співзвучний з навою великого міста?
 (Д. Лондон).
11. Поясніть значення і походження приказки «Гусяча шкіра». (Боятися).
12. Поясніть значення фразеологізму Нитка Аріадни.
13. Бліц. Поясніть значення фразеологізмів.
·        Ахіллесова п’ята.
·        Авгієві стайні.
·        Скринька Пандори.
 27. Бліц. Поясніть значення фразеологізмів.
·        Нитка Аріадни.
·        Сізіфова праця.
·        Прометеїв вогонь.
  


You May Also Like

0 коммент.