План-конспект уроку зарубіжної літератури в 6 класі. Тема. Мудрість байки.
Урок зарубіжної літератури в 6
класі.
Тема.
Мудрість байки. (Підсумковий урок за темою «Байка у світовій літературі»).
Мета. Навчальна. Систематизувати та узагальнювати знання учнів
за темою «Байка у світовій літературі», поширювати світогляд дітей.
Розвиваюча.
Сприяти розвитку артистизму, логічного мислення, зв'язного мовлення, уміння
спілкуватися.
Виховна. Виховувати культуру поведінки, повагу до
однокласників, сприяти формуванню моральних якостей засобами літератури.
Обладнання.
Тексти байок, картки із завданнями, листи паперу, кольорові олівці, портрети
відомих байкарів.
Тип уроку.
Урок-творчий звіт.
Хід уроку
Сміючись, говорити правду.
Античний афоризм
І. Організаційний момент.
Слово
вчителя. Доброго дня, діти. Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми підсумуємо
здобуті знання за темою «Байка у світовій літературі». Але на уроці ви будете не просто учнями, а
спробуєте уявити себе акторами, художниками, кореспондентами, письменниками.
Тож давайте не гаяти часу, а почнемо наш урок.
Дозвольте представити вам членів журі, які
будуть оцінювати ваші виступи.
ІІ. Визначення мети та завдань уроку.
Робота з епіграфом.
Вчитель.
Як ви розумієте зміст античного афоризму, що є епіграфом уроку?
(Байкарі
намагаються вказувати людям на їхні вади, але не ображати їх).
Отже,
давайте спробуємо зʼясувати, яка мета нашого уроку.
ІІІ. Оголошення конкурсів та умов
їх проведення.
1. Конкурс «Хто більше?»
Протягом однієї хвилини члени команди
відповідають на запитання вчителя. Переможе та команда, члени якої дадуть
найбільше правильних відповідей на запитання. Кількість балів за участь у
конкурсі-кількість правильних відповідей.
2. Конкурс «Художній».
Один представник від команди, отримавши
завдання від вчителя, із зав’язаними очима зображує ілюстрацію до байки, а члени
його команди повинні відгадати, про яку байку йдеться. Якщо у команди відповіді
немає, то право відповісти надається команді-супернику. За правильну відповідь
команда отримує 5 балів.
3.Конкурс «Шифрувальний».
Отримавши завдання від вчителя, відгадати
назву байки, а потім самим написати байку. За правильно відгадану назву
зашифрованої байки команда отримує 5 балів. А власну байку пропонують на
оцінювання членам журі.
4. Конкурс «Інтерв’ю».
В конкурсі беруть участь два учня від
команди, один з яких виконує роль байкаря, а інший-роль кореспондента. Під час
оцінювання враховуватимуться такі умови: правильність та коректність
поставлених запитань, повнота та правильність відповідей, об'єм охоплених подій
з життя байкаря.
5. Конкурс «Домашнє завдання».
Інсценізація
байки.
ІV. Проведення першого конкурсу.
Запитання
для бліц-турніру.
1.
Кого вважають «батьком» байки?
2.
Скільки частин має байка?
3.
Який прийом застосовується в байках для того, щоб в образах тварин показати
вади людей?
4.
Який прийом дає можливість зобразити характер людини образом тварини?
5.
Як І. А. Крилова називали діти?
6.
Де розташована повчальна частина в байці?
7.
Як Ж. де Лафонтен назвав збірку байок, написаних за сюжетами байок І. А.
Крилова?
8.
Чому послідовник Езопа використовували сюжети його байок?
9.Коли
і де виник жанр байки?
10.
У чому сила людини за байкою «Хліборобові діти»?
11.
Яким образним висловом можна замінити мораль байки «Зачумлені звірі»?
12.
Хто у сильного винен завжди?
13.
Що називають «езоповою мовою»?
14.
Яка приказка відповідає моралі байки «Чоловік і змія»?
15.
Хто все літо проспівав, а взимку танцював?
16.З
якою метою Езоп вигадав жанр байки?
17.Чому
Езоп вирішив замаскувати зміст своїх думок?
18.
Що допомагало Езопові в житті?
19.
Назвіть відомих вам послідовників Езопа.
20.Продовжіть
речення. І. А. Крилов-
21.
Який вид комічного найчастіше застосовується в байках?
22.
Доброзичливий сміх-це...
23.
Злий сміх-це...
24.
Продовжіть речення. Ж. де Лафонтен-
25.
Яка роль сміху в засудженні людських вад?
26.
У чому полягає вічна мудрість байки?
27.
Поясніть значення прийому уособлення при виборі героїв байки.
28.
Що Цикада попросила у Мурашки?
29.
Якому медичному предмету не могла знайти призначення Мавпа?
30.
Країна, що подарувала світові Езопа.
V. Підведення підсумків конкурсу.
VІ. Проведення другого конкурсу.
Першій
команді зобразити байку «Лисиця й виноград».
Другій
команді зобразити байку «Крук і Лисиця».
VІІ. Підведення підсумків конкурсу.
VІІІ. Проведення третього конкурсу.
Зашифрована
байка для першої команди.
Байка
в якій сказано, що досягти мети можна не лише силою, а й лагідним словом.
(Байка «Ворона і Лисиця»).
Зашифрована
байка для другої команди.
Байка
про те, що у людей можуть розходитися думки і справи. Тоді мети не досягти.
(Байка «Лебідь, Щука, Рак»)
ІХ. Підведення підсумків конкурсу.
Х. Проведення четвертого конкурсу.
Учні з'ясовують ім'я письменника, у якого
братимуть інтерв'ю за допомогою білетів.
ХІ. Підведення підсумків конкурсу.
ХІІ. Проведення п'ятого конкурсу.
Учні
презентують інсценізації байок, які самостійно підготували вдома.
ХІІІ. Підведення підсумків
конкурсу. Визначення результатів.
ХІV. Підведення підсумків уроку.
ХV. Домашнє завдання.
Підготуватися
до контрольної роботи.
0 коммент.