План-конспект уроку: Контрольна робота за темою «Дружба і кохання». 7 клас.

by - февраля 07, 2018


Тема. Контрольна робота за темою «Дружба і кохання».
Мета. Визначити рівень знань учнів за вивченою темою, виявити недоліки в знаннях учнів. Розвивати навички самостійної роботи, зв’язне мовлення, творчі здібності, навички роботи з тестовими завданнями. Виховувати бажання досягти високих результатів.
Обладнання. Контрольні зошити, тестові завдання.
Тип уроку. Контроль знань.
                                                       Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми, мети уроку.
ІІІ. Оголошення змісту контрольної роботи. Виконання роботи учнями.
І. Початковий рівень.
І варіант
І. Початковий рівень.Тестові завдання (кожне завдання 0,5б.)
1.    О. С. Пушкін свій вірш «19 жовтня» присвятив:
а) осінній природі;
б) друзям-ліцеїстам;
в) дню народження свого знайомого.
2.  Який художній засіб використовує К. Симонов у поезії «Чекай на мене» для розкриття ідеї твору:
а)епіфора;                       
б)анафора;                   
в)епітет.
3. Головною думкою поезії Г.Гейне «Коли настав чудовий май» є:
а) поетизація високого почуття кохання;                            
б) поетизація краси травневої природи;
в) розкриття внутрішнього світу ліричного героя;             
4.   Роберт Бернс – поет:
а) Шотландії;
б) Франції;
в) Чехії.
5.  Художній засіб,використаний поетом для розкриття почуття ліричного героя у поезії Г. Гейне «Коли настав чудовий май»:
а) метафора;                 
б) антитеза;                    
в) паралелізм;              
 6. Назва повісті Шолома - Алейхема «Пісня над піснями» походить:
а) з народної легенди;
б) з Біблії;
в) з творчої уяви автора.
ІІ. Середній рівень (кожне завдання 1,5 б.)
1.          Установіть відповідність між поетичними рядками та їх авторами.
Просто ждати вміла ти краще від усіх.
О. С. Пушкін
Тоді я милій я розказав мою журбу й кохання
Р. Бернс
Моя любов – рожевий квіт.
Г. Гейне
Роняє ліс багряний свій убір.
К. Симонов
2.          Відновіть послідовність елементів сюжету.
Тієї ночі я довідався про новину.
1
Чим закінчилося? Який кінець? Не примушуйте мене розповідати.
2
Бузя – пестливе ім'я від Любузі.
3
Надсилаю тобі 00 карбованців.
4
ІІІ. Достатній рівень (кожне завдання 1,5 б.)
1.     Що вам відомо про творчість Г. Гейне?
2.    В який історичний період жив і писав К. Симонов? Кому присвятив він свій вірш «Жди мене?»
IV. Високий рівень ( максимальна кількість 3 б.)
Написати твір-мініатюру на одну з тем:
«Чому людині так необхідна віра в щастя?»
«Чудо кохання в поезіях Р.Бернса, Г.Гейне, К. Симонова»
ІІ варіант
І. Початковий рівень. Тестові завдання (кожне завдання 0,5б.)
1.19 жовтня у поезії О.С.Пушкіна «19 жовтня 1825 року»це:
а)день зустрічі випускників Ліцею в Царському селі;
б)день відкриття Ліцею в Царському Селі;
в)день випускного іспиту в Ліцеї.
2.Поезії із «Книги пісень» Г. Гейне присвятив:
а) матері;;
б) сестрі;
в) коханій.
3. Хто був найбільше вражений виступом О. Пушкіна на іспиті у Царсько - сільському ліцеї?:
а)А.П.Куніцин;                                              
б)А.І.Галич;
в) Г.Державін.
4. Головною особливістю поезії Р.Бернса є її:
а)народність;         
б)музичність;       
в)патріотичність.           
5. Поезія К.Симонова «Чекай на мене» за змістом та формою викладення є:
а)спогадом про кохану;                               
б)листом-зверненням до коханої;
в)роздумом про глибину та силу почуття кохання;
6.Ідея твору Шолома – Алейхема «Пісня над піснями»  виражена в рядках:
а) «Найгірший початок кращий за найкращий кінець»;
б) «Прекрасна ти, подруго моя»;
в) «Дивлюсь тепер на Бузю, і знову все стає, як у «Пісні над піснями».
ІІ. Середній рівень(кожне завдання 1,5 б.)
3.          Установіть відповідність між поетичними рядками та їх авторами.
Моя кохана - мелодійний, Приємно - зграйний спів.
О. С. Пушкін
Тоді у серденьку моїм  прокинулось кохання.
Р. Бернс
Хто не ждав, позаздрить нам.
Г. Гейне
Міцний навік, о друзі, наш союз!
К. Симонов
4.          Відновіть послідовність елементів сюжету.
Переддень Пасхи! Чудова, ясна година.
1
Мій старший брат Беня жив на селі.
2
Найгірший початок кращий за найкращий кінець.
3
Напередодні Зелених свят. Ми біжимо з гори.
4
ІІІ. Достатній рівень (кожне завдання 1,5 б.)
1. Які звичаї та традиції описані в повісті Шолом – Алейхема «Пісня над піснями»?
2. Доведіть, що «Пісня над піснями» - яскравий зразок ліричної прози.
IV. Високий рівень ( максимальна кількість 3 б.)
Написати твір – мініатюру на одну з тем:
 «Від чого залежить щастя людини?»
 «Чудо кохання в поезіях Р.Бернса, Г.Гейне, К. Симонова»
 ІV.Підсумок уроку.




You May Also Like

0 коммент.