План-конспект уроку: Джек Лондон «Жага до життя». Проблеми життя і смерті, дружби й зрадництва у творі. Характеристика героїв твору. 6 клас.

by - февраля 08, 2018


Тема. Джек Лондон «Жага до життя». Проблеми життя і смерті, дружби й зрадництва у творі. Характеристика героїв твору.
Мета. Ознайомити учнів з віхами життя та творчості письменника, змістом оповідання «Жага до життя». Вдосконалювати навички аналізу тексту, характеристики героїв. Поглиблювати знання учнів про літературні жанри. Розвивати усне зв'язне мовлення. Виховувати найкращі людські якості.
Обладнання: тексти оповідань, схема, словник літературознавчих термінів.
«Перемагають лише найсильніші»
М.Островський
                                                       Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Оголошення теми, мети уроку.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
ІV. Робота над новим матеріалом.
1.Ознайомлення з життям та творчістю Д. Лондона.
2. Коментоване читання оповідання «Жага до життя».
3. Бесіда на первинне сприйняття. 
 Чи згодні ви з назвою оповідання «Жага до життя»?
 Чому Джек Лондон не дав імені головному герою?
 Чи пов’язане це з ідеєю твору і як?
 Чи є в оповіданні тема золота?
4. Складання схеми «які почуття переживає головний герой оповідання?»
ЗмореністьХолод→Туга→Страх→Голод→Біль→Ненависть→Відчай→Ви-снаженість → Сміливість→Бажання жити→Спокій→Терпіння→Сила волі →Жага до життя.
5. Проблемне питання.
Що допомогло героєві вижити?
Очікувані відповіді:
Визначення життєвих пріоритетів.
Зумів вчасно відмовитися від золота, яке було зайвим тягарем.
Герой дуже хотів жити.
V. Формування читацьких навичок.
1. Бесіда.
Чи можна віднести епіграф уроку і до автора твору, і до його героя?
(Так. Обидва мужньо боролися з життєвими обставинами, і хоч доля була жорстокою до них, прагнули досягти чогось у житті).
Що є найголовнішим в житті людини?
2. Визначити тему та ідею оповідання.
3. Доведіть, що прочитаний твір – оповідіння.
4. Схарактеризуйте образ головного героя твору (І варіант)
    Схарактеризуйте образ Біла (ІІ варіант)
 5.  Перевірка творчих завдань.
VІ. Узагальнення знань.
Виконання тестових завдань.
І варіант
1.      Хто є головним героєм оповідання «Жага до життя» Джека Лондона?
А) Стів та його брат;
Б) Бис і Джек;
В) Біл та його товариш.
          2. Чому Біл покинув свого товариша, серед безкрайої пустелі?
А) Був бездушним хотів урятувати своє життя;
Б) не міг допомогти, сам був хворий;
В) посварились мали погані стосунки;
          3.Що трапилось з золотом героя?
          А) Герой зберіг золото;
Б) його відібрала злодії;
В) він викинув золото по дорозі;
          4. Що трапилося з Біллом?
          А) він дійшов до схованки;
Б) його з’їли вовки;
В) він збився з дороги, заблукав;
          5. Що сталося з Білом ?
           А) повернувся додому;
           Б) загинув;
           В) дочекався товариша.
6. Біл та його товариш були:
          А) сильні , енергійні;
Б) стовмлені, виснажені;
В) веселі, щасливі;
          Варіант ІІ
           1.  Джек Лонндом був відомий......  письменик.
          А) англійський;
Б) ірландський;
В) американський;
         2. Що сталося з головним героєм під час переходу річки?
А) підвернув ногу;
Б) не втримався понесла течія;
В) захворів, бо вода була крижана;
3. Укажіть тварину, з якою зустрівся і вступив у боротьбу  герой оповідання
А)ведмідь;
Б) олень;             
Г) вовк.
4.Чому вовк не посмів одразу напасти на виснаженого героя?
А) Герой знав закляття;
Б) боявся зіткнення з людиною;
В) сам був хворий і безсилий.

5..Як звали напарника головно героя( за оповідання Джека Лондона «Жага до життя»
           А) Том;         
           Б) Білл;        
           В)Джон.
          6.Що робили герої оповідання на Алясці?
          А) відпочивали;
Б) працювали оленеводами;
В) шукали золото.   
VІІ. Підбиття підсумків уроку.
Умови нерідко породжують особливі екстремальні ситуації, у яких найяскравіше розкриваються як позитивні, так і негативні якості кожної людини. Драматичні умови змушують людей швидко приймати рішення, від яких залежить їхнє життя. За таких обставин кожен повинен вести боротьбу за виживання, приносити жертви, постійно балансувати на межі успіху і краху, життя і загибелі. Людина повинна бути сильною, загартованою, мужньою, розраховувати тільки на себе. Та необхідність спиратися тільки на себе завжди є трагедією: нам необхідна підтримка товаришів. Герої, наділені позитивними рисами, дотримуються високих етичних принципів («герої кодексу»): це відповідальність за свої вчиник, уміння дотримуватися слова, вірність у коханні і дружбі, щедрість, стриманість.
VІІІ. Домашнє завдання
      Підготувати стислий переказ оповідання «Жага до життя».
      Підготувати виразне читання улюбленого уривка.

You May Also Like

0 коммент.